Ako ušiť zavinovačku

Ako ušiť zavinovačku? DIY

Nielen pre lepší úchop bábätka, ale aj pre jeho ochranu pred podchladením si novopečené mamičky šijú zavinovačky. Ušite si jednu aj vy.

Materiál potrebný na ušitie zavinovačky:

  • 1 meter bavlnenej látky podľa vlastného výberu
  • 1 meter minky plyšu
  • 1 meter vatelínu

Postup šitia zavinovačky:

  1. Z bavlny a z minky vystrihnite štvorce 77 × 77 cm. Vatelín si pripravte v rozmere 80 × 80 cm.
  2. Na zaväzovanie si odstrihnite pruh látky s rozmermi zhruba 100 × 8 cm.
  3. Na rovnú plochu položte lícom nadol bavlnenú látku a na ňu štvorec výplne. Prišpendlite vrstvy k sebe a dobre ich pritom uhladzujte. Prešite ich asi 0,5 cm od okraja.
  4. Zvoľte si, ktorý roh bude mať bábätko za hlavou. Tento môžete na zavinovačke zvýrazniť okrúhlym rohom. Ideálne je priložiť na okraj tanier a obkresliť jeho tvar, takže vznikne široko zaoblený roh. Čiaru, ktorú ste nakreslili, prešite po celej dĺžke na šijacom stroji a prebytočnú látku odstrihnite asi 0,5 cm za stehom.
  5. Tento kúsok priložte k vrstve minky plyšu, a to tak, že lícová strana bavlny a lícová strana plyšu ležia na sebe. Vrstvy prišpendlite k sebe, aby boli rovné. Po obvode zošite vrstvy k sebe, nezabudnite však nechať asi 10 – 15 cm medzeru, ktorou budete výrobok obracať lícom nahor. Prebytočnú látku zasa odstrihnite.
  6. Nožnicami zastrihnite zvyšné tri rohy tak, aby sa švy po prevrátení nekryli. Obráťte látku lícom von, zažehlite okraje látky dovnútra a zašite otvor, ideálne v ruke.
  7. Stuhy prehnite napoly lícom dovnútra a na okrajoch zašite po celej dĺžke. Potom ich obráťte naruby.

Na videonávod s použitím fleece namiesto minky plyšu sa môžete pozrieť nižšie:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované informácie sú označené *