Ako ušiť kozmetickú taštičku

Ako ušiť kozmetickú taštičku?

Pre ľahký transport väčšieho množstva kozmetických propriet potrebujú najmä ženy menšiu „batožinu“ dostatočných rozmerov. Dnes vám ukážeme, ako si takú taštičku jednoducho ušiť doma.

Materiál na ušitie kozmetickej taštičky

 • pevné plátno alebo dekoračná látka (podľa rozmerov výsledného diela, stačí maximálne 1 meter; budeme šiť taštičku s podšívkou, takže je možné mať dve odlišné látky),
 • zips.

Ďalšie potreby

 • vybavený šijací stroj,
 • nožnice,
 • pravítko.

Postup šitia kozmetickej taštičky

 1. Vystrihnite z oboch látok dva rovnako veľké obdĺžniky s rozmermi, ktoré vyžadujete u daného výrobku. Môžete pridať z každej strany centimeter pre prípadné švy.
 2. Máte celkom 4 rovnako veľké obdĺžniky látky. Položte ich vedľa seba na kôpky po dvoch. Najskôr položte rubovú látku a na ňu lícom dole látku lícovú. Hromádky pred seba položte vedľa seba tak, aby k sebe boli bližšie dlhšími stranami.
 3. Vezmite do ruky zips (ktorý by mal byť o niečo dlhší, než je dlhšia strana obdĺžnikov) a vložte ho dovnútra jednej z kôpok jazdcom hore a tak, aby látka zipsu ležala súbežne s okrajmi látky a zips zostal schovaný. Zašpendlite a prešite toto spojenie po celej dĺžke.
 4. Obráťte látku tak, aby zips vyčnieval (lícom von), zažehlite a ešte raz prešite. Takto ste zahladili okraj jednej strany taštičky.
 5. Opakujte postup na druhej strane. Zips vložte zhodne do druhej kôpky a opakujte kroky č. 3 a 4.
 6. Teraz máte dve steny taštičky spojené zipsom. Zložte taštičku rubovou látkou von. Zarovnajte jej strany, prípadne zastrihnite presahy.
 7. V spodných rohoch látky (v miestach, kde bude dno) vystrihnite štvorce s dĺžkou steny cca 2 cm.
 8. Obšite výrobok po obvode okrem miest, kde ste vystrihli štvorčeky.
 9. Miesta, kde ste vystrihli štvorce, zašijete priečne: odtiahnite od seba steny taštičky v mieste stredového vrcholu vystrihnutého štvorca. Vznikne tak otvor tvoriaci jednu líniu, ktorú opäť zašijete. Opakujte na druhej strane.
 10. Taštička je hotová. Otvorte zips a obráťte taštičku naruby. Okraje zipsu môžete začistiť tým, že naň našijete vrecko z kúska látky alebo z koženky.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované informácie sú označené *